• 1400/11/12 - 08:18
 • تعداد بازدید: 4917
 • زمان مطالعه : 6 دقیقه

فراخوان شرکت در بخش رقابتی جشنواره ملی اسباب‌بازی

فراخوان بخش رقابتی

انتخاب اسباب­‌بازی­های برتر ایرانی

هفتمین جشنواره ملی اسباب­‌بازی

نگاهی گذرا به حوزۀ اقتصاد فرهنگ؛ به‌ویژه بازی و اسباب­‌بازی در چند سال اخیر در کشور، نتایج امیدوارکننده­ای را به‌دنبال داشته است که نشانگر توجه و پشتکار تولیدکنندگان، طراحان، پژوهشگران، توزیع‌کنندگان، مسئولان و دست­اندرکاران صنعت اسباب­‌بازی ایران است.

به‌منظور گردهمایی صاحبان صنعت و اندیشمندان این حوزه، شناسایی و معرفی محصولات برتر این صنعت به خانواده‌ها و علاقه‌مندان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هفتمین جشنواره ملی اسباب­‌بازی را در سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع­زدایی‌ها» با همکاری شورای نظارت بر اسباب‌بازی و دعوت از تمامی تولیدکنندگان اسباب‌بازی ایرانی برگزار می­‌کند.

بخش رقابتی هفتمین جشنواره ملی اسباب‌­بازی به شناسایى استعدادها و فعالیت‌­هاى اثربخش در حوزۀ اسباب­‌بازی می­‌پردازد و با دعوت از تولیدکنندگان اسباب‌بازی ایرانی و ایجاد فضای رقابتی سازنده و هدفمند، محصولات برتر تولیدشده در بازه زمانی پاییز و زمستان 1399و بهار و تابستان 1400 را معرفی می‏کند.

هدف غایی این بخش از جشنواره معرفی برترین اسباب‌بازی‌های ایرانی در سال 1400 است تا ضمن قدردانی از فعالیت تولیدکنندگان آنها بسترهای معرفی، فروش و ارتقای آنها به سوی بازارهای جهانی فراهم شود.

داوری محصولات در پنج بخشِ کیفیت‌تولید، کیفیت طراحی، گرافیک و تصویرسازی و بهترین بسته‌بندی در کنار انتخاب برترین اسباب‌بازی‌های شناختی برگزار خواهد شد.

اهداف انتخاب اسباب‌بازی‌های برتر

 • شناسایى تازه‌های تولید و معرفى محصولات باکیفیت به مخاطبان
 • ایجاد رقابت سالم میان تولیدکنندگان و سایر بخش‌های تولید
 • هدفمندکردن فعالیت‌ها و حمایت از تولیدات باکیفیت در صنعت اسباب‌بازى کشور
 • ایجاد بسترهاى لازم براى ترغیب سرمایه‌گذارى در حوزۀ تولید اسباب‌بازى باکیفیت
 • افزایش سهم تولیدات باکیفیت داخلى در بازار اسباب‌بازى کشور
 • حمایت و پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی به‌منظور ترغیب آن‏ها برای تولید محصولات باکیفیت و کمک به رونق صنعت اسباب‌بازی
 • حمایت و پشتیبانی از تولیدات داخلی با قابلیت بالقوه و بالفعل صادراتی و حضور در بازارهای جهانی

   شرایط شرکت محصولات در بخش رقابتی جشنواره

 1. -     محصولات ایرانی باشد و هویت تولیدکنندگان به‌صورت حقوقی در تارنمای جشنواره احراز شده باشد.
 2. -     در بازه زمانی مهرماه 1399 تا شهریور 1400 تولید شده باشد.
 3. -     محصول در بخش رقابتی جشنواره ملی اسباب‌بازی (سال‌های گذشته) شرکت نکرده باشد.
 4. -     محصول ارائه‌شده نباید با ارزش‌هاى فرهنگى و اجتماعى کشور مغایرت داشته باشد.
 5. -     محصول ارائه‌شده باید مجوز تولید شورای نظارت بر اسباب‌بازی را داشته باشد.

تذکر مهم: شورای نظارت بر اسباب‌بازی، برای محصولاتی که تا زمان ثبت در تارنمای جشنواره (30 بهمن ماه 1400) موفق به اخذ مجوز شورای نظارت نشده باشند، تسهیلات ویژه‌ای را قائل خواهد شد تا تولیدکنندگان محترم بتوانند در سریعترین زمان ممکن مجوز لازم را اخذ نمایند. برای راهنمایی با شماره تلفن 88085833 الی 34 آقای محمودی‌نژاد، کارشناس بخش رقابتی هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی تماس بگیرید.

 مراحل اجرای بخش رقابتی هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی

بیستم تا آخر بهمن 1400/ ثبت و احراز هویت مؤسسه تولیدی در تارنمای جشنواره ملی اسباب‌بازی ایران به نشانی: irantoyfestival.ir

ثبت و تشکیل پرونده محصولات در تارنمای جشنواره (در این بخش محدودیتی برای تولیدکنندگان از نظر تعداد وجود ندارد).

تعیین بخش­هایی که تولیدکنندگان علاقه‌مند هستند محصول ایشان در آنها وارد رقابت و داوری شود.

محصولات حتما باید تولیدشده و به بازار معرفی شده باشند.

اول تا سوم اسفندماه 1400/ غربالگری اولیه محصولات توسط هیئت انتخاب انجام خواهد شد/ سپس از تولیدکنندگان محصولات راه‌یافته به بخش رقابتی درخواست خواهد شد نمونه محصول خود را در زمان مشخص به دبیرخانه ارسال نمایند.

سوم تا هفتم اسفندماه 1400/ ارسال محصولات منتخب به دبیرخانه هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی

هفتم تا دهم اسفندماه 1400/ اعلام فهرست محصولات راه یافته به بخش رقابتی و داوری نهایی محصولات در 5 بخش

بیست و سوم اسفندماه 1400/ مراسم تقدیر و اعلام برترین اسباب‌بازی‌های ایرانی سال 1400

   قابل توجه

 • اسباب‌بازی‌های برتر ایرانی، این فرصت را خواهند داشت در بازار مجازی اسباب‌بازی از طریق تارنمای اختصاصی فروش محصولاتِ مورد تأیید کانون (دیجی کانون) به فروش برسند.
 • برای تولیدکنندگان برتر، علاوه بر امکان حضور در نمایشگاه قابلیت‌های صنعت اسباب‌بازی ایران در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تسهیلات شتابدهنده صادراتی کانون زیر نظر سازمان توسعه صادرات ایران نیز مهیا خواهدشد.
 • دورۀ آموزشی تخصصی شیوه‌نامه اخذ استانداردهای داخلی و بین‌المللی زیر نظر سازمان ملی استاندارد برای تولیدکنندگان برتر اجرا خواهد شد.
 • ضمن تقدیر، نشان اسباب‌بازی برتر ایرانی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به تولیدکنندگان برتر اسباب‌بازی ایران اهدا خواهد شد.
 • تولیدکنندگان برتر ایران در اولویت همکاری‌های آینده با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و شورای نظارت بر اسباب‌بازی، همچنین معرفی در رسانه‌های عمومی قرار خواهند گرفت.
 • ازتولیدکنندگان برتر ایرانی دعوت خواهد شد تا برای فروش محصولات دیگر خود (محصولات غیررقابتی) با شرایط ویژه در بازار مجازی اسباب‌بازی (دیجی کانون) حضور یابند.

مهلت ارسال، زمان داورى و اعلام نتایج

ثبت‌نام و بارگزاری محصولات: 20  لغایت 30 بهمن‌ماه 1400

 ارسال محصولات منتخب برای داوری: 3 لغایت 7 اسفندماه 1400

داوری و اعلام نتایج اولیه: 10 اسفندماه 1400

مراسم تقدیر و اعلام برترین اسباب‌بازی‌های ایرانی: 23 اسفندماه 1400

بخش‌های رقابتی

 • کیفیت تولید

دربخش‌های اسباب‌بازی‌های چوبی، پارچه‌ای، پلاستیکی، فلزی، کاغذی و ترکیبی (منتخبین در هر بخش به­صورت جداگانه مورد داوری و انتخاب قرار خواهند گرفت)

ویژگی‌های موردنظر این بخش: کیفیت در تولید، نوآوری در به‌کارگیری فناوری و مواد نو، رعایت استانداردهای لازم صنعت اسباب‌بازی  

 • بسته‌بندی

ویژگی‌های موردنظر این بخش: کیفیت مواد به‌کار رفته، ساختار و هندسه بسته‌بندی، کیفیت گرافیک اجرا شده روی بسته‌بندی، نوآورانه بودن، کیفیت چاپ، کیفیت لوگو تایپ

 • گرافیک، تصویرسازی و شخصیت‌پردازی در اسباب‌بازی و بازی‌های رومیزی

ویژگی‌های موردنظر این بخش: کیفیت اجرای تصاویر استفاده شده در معرفی و اجزای اسباب‌بازی و بازی، نوآورانه‌بودن تصویرسازی، نگاه ویژه به تصویرسازی بر مبنای مقوله‌های فرهنگی و بومی

 • طراحی اسباب‌بازی و طراحی بازی

دربخش‌های اسباب‌بازی‌های فکری-ذهنی، حسی-حرکتی، مهارتی-آموزشی، شبیه‌ساز زندگی واقعی، سازه‌ها و جورچین‌ها (منتخبین در هر بخش به‌صورت جداگانه مورد داوری و انتخاب قرار خواهند گرفت).

ویژگی‌های موردنظر این بخش: کیفیت طراحی و بدیع بودن ایده اسباب‌بازی تولید شده، نگاه ویژه به فرهنگ بومی و مسائل فرهنگی، مکانیک و دینامیک ناب و نوآورانه محصولات، شناخت صحیح نیازهای روانی و شناختی مخاطبین اسباب‌بازی

 • دارا بودن ویژگی‌های شناختی

این جایزه زیر نظر ستاد گسترش علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری به برترین اسباب‌بازی در این حوزه اهدا خواهد شد.  ویژگی‌های این بخش متعاقباً اعلام خواهد شد.

                                                                          دبیرخانه هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی

                                                                                    زمستان 1400

 

 

کلمات کلیدی

شخصی سازی

انتخاب حالت کور رنگی

انتخاب رنگ

اندازه فونت